U 1.kolu Prve ženske lige... Trešnjevka uvjerljiva u Virju, Zagrebu završnica u Požegi…

U dvije posljednje utakmice 1.kola Prve ženske lige Trešnjevka 2009 je slavila uvjerljivu pobjedu u Virju kod Podravac Giganta, a Zagreb je u zanimljivoj završnici slavio u Požegi.

Trešnjevka 2009 je bez Marie Torres i najnovijeg pojačanja Cassidy Clark s 40 poena razlike otvorila prvenstvo. U pobjdi 77:37 Anđela Katavić je ubacila 25 poena (trice 4/9). Tonia Bilić je dodala 13 uz 7 skokova, a Sofia Bilikova 11 uz 6 osvojenih lopti. U skromnom napadačkom učinku domaćina istaknula se Ema Cik s 10 poena.

Zagreb je protiv pojačane domaće Plamen Požege za koju je zaigrala Jelena Ivezić (31 poen) slavio pobjedu 76:73. Požega je dobila prvo poluvrijeme 40:32, a ekipa Đure Simona u nastavku se rezultatski vratila. Prava drama u posljednjih šest minuta u koji je Plamen Požega ušla sa 7 poena prednosti (63:56). Matilda Sorić ubacuje tricu, priključuju se Sara Plavljanin i Marijana Mamić, a pravi preokret napravila je Lea Hajdin koji je pri prednosti domaćina 73:72 ubacila pet uzastopnih poena i povukla svoju ekipu do prve pobjede.

Mamić je ubacila 19 poena, Anja Škara 16, a Plavljanin 11 poena.