Medveščak i Trešnjevka 2009 lako, težak poraz Dubrave BLC.... Startala nova sezona…

Startala je nova sezona u Prvoj ligi za košarkašice. U prvoj utakmici Trešnjevka 2009 je uvjerljiva nadigrala Brod Na Savi 113:52. Ekipa Deana Nemeca povela je 15:4 nakon prvih sedam minuta, a prednost je samo rasla u nastavku susreta. Gošće su nastupile bez svoje najbolje igračice Mihaele Lazić, a Trešnjevku 2009 su predvodile Karla Erjavec s 26 poena (šut 12/19), Marta Savić (18), a Josipa Pavić je dodala 16 poena uz 11 skokova. Kod Broda Na Savi Ella Đukić je ubacila 21.

Dubrava BLC je doživjela težak poraz na prvoligaškoj premijeri. Ekipa Zorana Jokića sa samo osam igračica u igri teško je parirala domaćinu. Podravac Gigant je slavio s uvjerljivih 107:40 uz 16 poena Petre Šimunić. Kod Dubrave BLC koja je imala 32 skoka manje od domaćina bivša igračica Jabuke Stela Galušić je ubacila 15 poena (trice 5-12) uz šut za dva 0-11.

Medveščak je u obranu naslova startao pobjedom 88:68 protiv Šibenika koji je serijom 14:0 u završnici treće četvrtine stigao na minus 15 (67:52). Patricia Bura je ubacila 15 poena, Matea Tadić 14, a Iva Borović i Iva Todorić po 13. Kod Šibenčanki Sara Borič je ubacila 19, a Kristina Ivančević 15 poena.

Splićanke (Škaro 18) su slavile u Požegi (Soldo 24). Zadar je uz 22 poena Vrsaljko i Dedić slavio u Puli (Ramljak 14)