Košarkaški klubovi

U 8.kolu BTravel lige svladana Budućnost... Nova zapažena pobjeda Trešnjevke 2009…

U 8.kolu BTravel lige košarkašice Trešnjevke 2009 svladale su u Domu sportova do ovog kola neporaženu Budućnost Bemax iz Podgorice 62:57 i tako potvrdile nastup u Superligi. Nova sjajna utakmica ekipe Deana Nemeca kulminirala je novom velikom pobjedom protiv ekipe koja je jedan od najvećih favorita za osvajanje prvog mjesta.

Prva četiri poena ubacila je Nika Muhl, a tricama Katavić i Erjavec prva četvrtina završila je neodlučeno (14:14). Na krilima Josipe Pavić i Karle Erjavec Trešnjevka 2009 u 17.minuti dolazi do 11 razlike (34:23), a na poluvremenu ima + 10 (36:26). Gošće su svoju snagu pokazale u trećoj četvrtinu koju su dobile 15 razlike za prednost 49:44. Tome je prethodila serija 14:3. Budućnost je sredinom posljednje četvrtine vodila 53:47, ali su Anđela Katavić i Lucija Kostić vratile ”Zelene” u susret, a u posljednjoj minuti promašaje gošći kažnjavaju Erjavec i Pavić za konačnu pobjedu 62:57.

Erjavec je ubacila 21 poen uz 6 skokova. Katavić je dodala 15 uz 6 skokova, a Muhl 11 uz 8 skokova. Kod gošći najefikasnija Sanja Orozović (21p, 8 sk).

Trešnjevka 2009 u subotu dočekuje Zadar u Prvoj ligi, a idućeg tjedna gostuje u Istanbulu.