Klubovi

U 2.kolu BTravel lige... Medveščaku novi tijesni poraz u Srbiji…

tadić

U 2.kolu BTravel lige i drugom uzastopnom gostovanju u Srbiji košarkašice Medveščaka doživjele su poraz. Večeras je bolje bilo Kraljevo koje je slavilo 60:57. Odlično otvaranje i prednost 18:10 u 9.minuti nije dalo naslutiti skromnu napadačku večer naše ekipe. Raspoložena Ana Vojtulek odlično je otvorila utakmicu, a nakon ubačaja Mateje Tadić bilo je 30:21. Na poluvrijeme se ipak otišlo s + 4 (32:28). U nastavku slabiji napadački učinak rezultirao je serijom domaćina 10:2 u završnici treće četvrtine i prednost 44:40. Posljednju četvrtinu Kraljevo otvara s dvije trice za 50:42, a tek u posljednjoj minuti Medveščak je uspio doći na minus 4 (56:52), ali ne i u potpunosti ugroziti prvu pobjedu domaćina.

U slaboj šuterskoj večeri govori podatak da je Medveščak šutirao trice 3/19, a da su Iva Borović i Marija Radoš (0-12) ostale bez ubačaja izvan linije 6,75. Vojtulek je utakmicu završila sa 16 poena i 8 skokova, a jedina dvoznamenkasta je bila Tadić s 10 poena. Kod Kraljeva najefikasnija Ivana Šarić (15).

Medekice će prvu pobjedu u ovoj ligi tražiti u ponedjeljak kada će ugostiti Ragusu, a dva dana ranije iste suparnice igraju u 3.kolu Prve lige.