U 5.kolu Prve ženske lige... Medveščak i Trešnjevka lako, poraz Zagreba u Splitu…

Matea Tadić (Medevščak) foto: Basketball.hr

U 5.kolu Prve ženske lige pobjede su upisali Medveščak i Trešnjevka 2009, a poraz Zagreb.

Medveščak je protiv posljednjeg Broda Na Savi 110:34 u utakmici gdje je do odmora bilo 45 razlike (58:13). Lucija Skorić (23) i Anđela Strize (16) su bile najefikasnije, a vrijedi izdvojiti 15 asistencija Mateje Tadić i činjenicu da se svih 12 igračica u zapisniku upisalo u strijelce.

Trešnjevka 2009 je slavila u Šibeniku 80:62 u susretu gdje nije bilo rezultatske neizvjesnosti. Maria Royo Torres je ubacila 22 poena. Cassidy Clark je dodala 16, a Josipa Pavić 16 uz 12 skokova. Kod Šibenika najefikasnija Ina Marin (18).

Zagreb je kod vodećeg i neporaženog Splita poražen 79:69. Nakon izjednačenog poluvremena (38:38) Spličanke su u završnici treće i početkom četvrte četvrtine došle do 13 razlike (67:54) i usmjerile utakmicu prema novoj pobjedi. Zagreb je nakon trica Sorić i Škare na dvije minute do kraja smanjio (74:69) ali nije uspio napraviti konačni preokret. Ana Miše (15) je predvodila Split, a Anja Škara (18) ekipu Gjure Simona.