Peti poraz na EP... EP, U20 (ž): Hrvatska u borbi za ostanak u A diviziji….

Anđela Katavić (foto: Fiba)

I u petom nastupu na EP u Sopronu (Mađarska) ženska U20 reprezentacija upisala je poraz. U razigravanju od 9. – 16.mjesta bolja je bila Njemačka koja je slavila 79:59. Na ovaj način naša reprezentacija je došla u borbu za ostanak u A diviziji, a ključni susret igra u subotu (13.00) kada će suparnik biti Rusija.

Njemice su do poluvremena napravile 12 razlike (28:16), a u trećoj četvrtini imale 16 razlike (36:20). Hrvatska nije uspijela ozbiljnije ugroziti pobjedu Njemica koje su na taj način izbjegle borbu za ostanak u A diviziji.

Kod Hrvatske raspoložene u napadu bile su  Anđela Katavić (19), a Marta Galić  i Lorena Molnar su dodale po 10 poena. Njemice su predvodile Theresa Simon i Anna Lappnekuper s 16 poena.