U srijedu susret osmine finala.... EP, U18 (ž): Druga pobjeda Hrvatske…

U trećem nastupu ua EP u Udinama ženska U18 reprezentacija upisala je drugu pobjedu koja će joj navjerojatnije biti dovoljna za drugo mjesto u skupini. Hrvatska je slavila protiv Švedske 61:51 u utakmici koju je kontrolirala od samog početka. Na poluvremenu je bilo 36:29, a sjajnu treću četvrtinu naše košarkašice okončale su s prednošću 58:41. Samo 3 poena ubačena u posljednjoj četvrtini nisu ponudila Švedskoj priliku za rezultatski priključak, pa su izabranice Deana Nemeca ostvarile značajnu pobjedu koja bi im trebala donijeti nešto slabijeg suparnika u ključnoj utakmici prvenstva (srijeda) gdje će im suparnice biti Njemačka, Mađarska ili Latvija.

Hrvatsku je predvodila  Viktorija Ćurić s 14 poena (4 skoka, 2 asistencije), Mihaela Lazić i Lorena Mihić su dodale po 10, a Lucija Kostić 9 uz 10 skokova. Franka Zadro je postigla 7, Marta Savić 6, a Nika Muhl 2 poena.