Klubovi

Poraz od Rusije u osmini finala... EP, U16 (ž): Hrvatska u borbi za ostanak u A Diviziji…

Ženska kadetska reprezentacija Hrvatske doživjela je poraz od Rusije 76:66 u utakmici osmine finala EP koje se održava u Bourgesu (Francuska). Na taj način našim kadetkinjama ostaje borba za ostanak u A Diviziji, a da bi osigurali taj minimalni cilj neophodna nam je pobjeda protiv Bjelorusije u srijedu. U slučaju poraza samo će nas dvije uzastopne pobjede ostaviti u društvu najboljih.

Hrvatska je dobro otvorila susret i povela 16:12, ali su Ruskinje brzo uzvratile i stigle do prednosti 30:22. Do poluvremena tricama Jelenković i Zadro naša reprezentacija drži rezultatski priključak (38:33). U nastavku je Rusija stigla do 13 razlike i unatoč hrabroj igre Hrvatske djevojke Deana Nemeca nisu uspijele doći do preokreta.

Nika Mühl 15 je utakmicu završila s 15 poena i 10 asistencija. Bruna Obratov je ubacila 12, a po 8 Ana Mandić, Franko Zadro i Marta Ostojić.