HRVATSKA - ITALIJA

Njemačka slavila 70:52... EP, U-20 (ž): Poraz Hrvatske, protiv Bjelorusije za diviziju A…

Ana Petrak / Foto: fiba.com/europe/

U polufinalu EP, divizije B u Izraelu ženska U20 reprezentacija Hrvatske poražena je od Njemačke 70:52, pa će tako u nedjelju u utakmici za treće mjesto protiv Bjelorusije tražiti pobjedu koja bi je odvela u diviziju A slijedeće godine.

Njemice su bolje otvorile susret i u 7.minuti povele 17:10. Sredinom druge četvrtine Valentina Šimunić s pet uzastopnih poena dovodi Hrvatsku do prednosti 23:19, a prvo poluvrijeme završava neodlučenim rezultatom (28:28). U trećoj četvrtini Njemačka serijom 12:3 preko raspoložene Sabally dolazi do prednosti 45:37. Tricama Silov i Šimunić naša reprezentacija drži rezultatski priključak, a prijelomni trenuci susreta događaju se početom posljednje četvrtine kada Njemačka ima 14 razlike (60:46) što Hrvatska nije uspijela dostići u završnici susreta.

Ana Petrak (15) i Šimunić (14) su bile najučinkovitije kod Hrvatske koja je imala 22 izgubljene lopte, a Njemačku je predvodila Satou Sabally s 24 poena.