Klubovi

U utakmici za treće mjesto svladana Bjelorusija... EP, U-20 (ž): Hrvatska nakon 11 godina u diviziji A…

Ana Patrak i Iva Borović slave treće mjesto i plasman u diviziju A (foto: Fibaeurope)

U utakmici za treće mjesto EP divizije B u Izraelu ženska U20 reprezentacija Hrvatske svladala je Bjelorusiju 60:51 i nakon punih jedanaest godina izborila nastup u A diviziji EP slijedeće godine. Odlično otvaranje utakmice i prednost 18:10 na isteku prve četvrtine dala je našoj reprezentaciji nadu u konačni uspjeh. Bjeloruskinje su u 34.minuti stigle na zaostatak 47:50, a tada su Kelava, Belošević i Marić ubacili važne poene za pobjedu koja je Hrvatskoj na kraju donijela treće mjesto.

”Čestitke curama na borbenosti. Pokazale su karakter, te uzele broncu i nakon 11 godina vratile Hrvatsku u A diviziju. Uspjeh je tim veći jer je malo tko očekivao ovaj rezultat, a mi smo se korak po korak i u tišini spremali za ovo prvenstvo gdje smo pokazali da imamo srce pobjednika” ..kazala je Iva Borović, asistentica izbornice Linde Borak.