Košarkaški klubovi

Prva pobjeda na prventvu Europe u Sopronu... EP: Juniorke svladale Litvu i osigurale ostanak u A diviziji…

Ženska juniorska reprezentacija Hrvatske u svom petom nastupu na EP u Sopronu upisala je prvu pobjedu. Svladana je Litva 69:67 čime je selekcija Željka Ciglara ostvarila prvi cilj na ovom prvenstvu, a to je ostanak u A diviziji.

Odlično prvo poluvrijeme Hrvatske (42:28) dalo je naslutiti prijeko potrebnu pobjedu. U završnici je viđena prava drama. Kada se činilo da je pobjeda sigurna jer je naša reprezentacija u posljednjih pet minuta ušla s 15 poena viška (65:50) s četiri uzastopne trice Litva dolazi na zaostatak 67:64 na 44 sekunde do kraja, a u posljednjih 20 sekundi na 67:66. U seriji slobodnih bacanja po jedno ubacuju Kostić i Katavić, a posljednji napad Litve ostao je neiskorišten, pa su naše juniorke mogle slaviti pobjedu.

Anđela Katavić je utakmicu završila s 21 poenom i 4 asistencije. Karla Erjavec i Matea Tadić su dodale po 14, a Lucija Kostić 10 poena i 7 skokova.