Domaćin Mađarska slavila 67:41... EP: Juniorke ostale bez četvrtfinala…

Ženska juniorska reprezentacija Hrvatske poražena je u osmini finala EP u Sopronu od domaćina Mađarske 67:41. Domaćin je opravdao ulogu favorita i upisao svoju četvrtu uzastopnu pobjedu, a Hrvatska nakon četvrtog poraza odlazi u borbu za ostanak u A diviziji.

Početak susreta je ponudio optimizam jer je naša reprezentacija dobila prvu četvrtinu 14:8, a nešto kasnije imala prednost 18:13. Tada je uslijedila velika serija Mađarske (16:0) koja je do poluvremena stigla do prednosti 29:18. U nastavku nije bilo mogućnosti da se Hrvatska vrati u susret, pa su Mađarice slavile zasluženu pobjedu.

Karla Erjavec s 15 poena je bila najefikasnija u našoj reprezentaciji koju sutra očekuje susret protiv Latvije gdje nas pobjeda ostavlja u A Diviziji, a porazom bi došli u vrlo tešku poziciju.