Ženska U20 reprezentacija upisala drugi poraz... Tadić ”Pobjeda protiv Latvije bi nam puno značila”…

Hrvatska ženska U20 reprezentacija upisala je drugi poraz u drugom nastupu na EP u Sopronu. Danas je bolja bila selekcija Poljske 87:84 u utakmici punoj preokreta gdje je svaka reprezentacija dobila po dvije četvrtine. Naša reprezentacija je s prednošću 62:59 ušla u posljednju četvrtinu. Poljakinje su taj period igre otvorile seijom 10:0 koja im je trasirala put prema pobjedi.

Josipa Silov je ubacila 18 poena i imala 7 asistencija. Josipa Pavić je dodala 16 uz 5 skokova i asista, a Matea Tadić je uz 5 skokova i asista dodala 14 poena. Tadić nam je nakon susreta kazala ” Ušle smo u utakmicu odlučno i snažno jer smo znali što bi nam pobjeda donijela. Prije završnice prvog poluvremena Poljakinje su napravile 8 razlike iskoristivši naše pogreške. Zajedno s našim stručnim stožerom uspijeli smo uz snagu i želju vratiti se u utakmicu. Nažalost u završnici nismo uspijeli privesti utakmicu kraju s pozitivnim ishodom zbog pada koncentracije i manjka sreće. Bez obzira na ova dva poraza nećemo odustati”..kaže Matea koja je najavila suret protiv Latvije u ponedjeljak (13.30) u kojem Hrvatska mora slaviti ukoliko želi izbjeći posljednje mjesto u skupini i težeg suparnika u osmini finala ”Na prvenstvu su sve ekipe kvalitetne i snažne. Očekuje nas jedna teška utakmica. Latvija je agresivna ekipa koja igra bez klasičnog centra. Mi ćemo pružiti najveći otpor i nadam se dobroj utakmici i pobjedi koja bi nam puno značila”…zaključila je Tadić.