Susreti osmine finala Kupa Krešimira Ćosića... Bosco izborio Završni turnir Kupa K.Ćosića, Hermes pao od Gorice…

U osmini finala Kupa Krešimira Ćosića Bosco je pod vodstvom novog trenera Ivice Burića slavio u Šibeniku 84:79 i tako izborio Završni turnir. da je Bosco probleme u HT Premijer ligi ostavio po strani vidjelo se već na startu utakmice (17:9). Domaćini su se vratili u susret (35:35), a poluvrijeme pripalo Boscu 44:41. Imali su gosti 13 razlike (63:50) u 27.minuti, ali su Mileković, Paić i Šarić tricama uspijeli vratiti neizvjesnost u susret. Petar Babić je uveo Bosco u posljednje tri minute s + 7 (81:74), a završnicu nakon prednosti 81:79 bolje je odigrala zagrebačka momčad.

Stjepan Tešija s 18 poena i 10 skokova je predvodio Bosco. David Chavlovich i Mladen Primorac (8sk, 7 as) su dodali po 17, Babić 15 uz 6 asista, a Hrvoje Puljko 13. Kod Šibenika Pavao Paić je dodao 23, a Nik Slavica 19 uz 11 skokova.

Hermes Analitica je u KC Dražen Petrović poražena od Gorice 89:73. Tako su Goričani izborili Završni F-8 turnir koji će se igrati sredinom veljače. Već nakon osam minuta Gorica je imala 15 razlike (23:8), a Analitičari su boljom igrom u drugoj četvrtini uspijeli zakratko uhvatiti priključak (34:36). Na poluvrijeme Gorica odlazi s 8 poena viška nakon što su Marko Petrović i Ante Mašić ubacili trice.  Spomenuti dvojac je otvorio i drugo poluvrijeme za +11 (49:38), a kreirao je i 16 razlike (57:41). Tricom Ljube Prgometa u završnici treće četvrtine bilo je i 19 razlike (67:48). Posljednja četvrtina bila je tek odrađivanje jer je izostala svaka neizvjesnost. Trener Hermes Analitice Zvonimir Mravak u ovom susretu nije računao na pojačanje iz SAD-a Tevina Fostera.

Petrović je za momčad Josipa Sesara ubacio 16 poena, Borna Kapusta i Ivan Majcunić po 14. Kod Hermes Analitice najefikasniji Ivan Svoboda (12), a Hrvoje Garafolić i Ivan Ćubela su dodali po 11.