Deveta uzastopna pobjeda Cedevite... ABA: Cedevita uvjerljiva protiv Cibone…

U 14.kolu ABA lige Cedevita je Domu sportova nadigrala Cibonu 89:68. Na taj način momčad Slavena Rimca je upisala devetu uzastopnu pobjedu i učvrstila se na drugo mjestu. Cibona je nadu gajila do 13.minute (28:24), a tada raspoloženi Elgin Cook s osam uzastopnih poena kreira seriju Cedevite 10:0 (38:24). Na poluvremenu je bilo 49:32, a treća četvrtina je ponudila odličnu igru Cedevite koja je serijom 22:4 u 29.minuti imala 35 poena viška (71:36). Cibona je u posljednje tri minute ublažila poraz.

Cook je utakmicu završio s 23 poena i 11 skokova. Edo Murić je dodao 13, Justin Cobbs 12, a Andrija Stipanović i Filip Krušlin po 10 poena, Kod Cibone Filip Bundović je ubacio 16, a Marin Rozić 10 poena. Vrijedi istaknuti 6 poena i 6 skokova Roka Prkačina.