Budućnost slavila u Domu sportova... TOP 16: Cedevita i dalje bez pobjede…

U 2.kolu Top 16 faze Eurokupa košarkaši Cedevite poraženi su u Domu sportova od Budućnosti Voli iz Podgorice 78:75. Zagrepčani su se ovim drugim porazom značajno umanjili svoje šanse u borbi za četvrtfinale, a već slijedećeg tjedna očekuje ih gostovanje kod vodećeg Lokomotiv Kubana. Sve je za Cedevitu izgledalo pozitivno na poluvremenu kada je momčad Jure Zdovca imala prednost 43:34. Veliki pad u igri dogodio se u trećoj četvrtini kada je Budućnost serijom 22:5 stigla do + 7 (60:53).

Iako je Budućnost imala 11 razlike (71:60) na pet minuta do kraja Cedevita je u završnici uspijela doći u situaciji da ipak dođe do pobjede ili produžetka ali veliki broj izgubljenih lopti uzeo je nadu u pozitivan ishod ove utakmice.

Cedevita je imala 18 izgubljenih lopti, a najviše poena ubacio je Džanan Musa (14). Po 13 su dodali Demetris Nichols i Andrija Stipanović. Budućnost je predvodio bivši igrač Cedevite Nemanja Gordić (18).

Već sutra (četvrtak) Cedevita će u Domu Dražena Petrovića ugostiti GKK Šibenik u HT Premijer ligi, a u nedjelju gostuje u Beogradu kod C.Zvezde u ABA ligi.

“Očekivao sam ovakvu utakmicu. Budućnost VOLI je u dobrom ritmu. Izgubili su prvu utakmicu u Top 16 kod kuće, tako da su morali dobiti ovdje ako žele ostati u igri. Mi nismo odigrali dosta dobru utakmicu. Promašili smo dosta otvorenih šuteva, oni su se skupili u reket, a nama šutevi nisu ulazili. Kod njih je bilo obrnuto. Oni su kroz utakmicu rasli i pogađali su teške šuteve, s tim da je i naša obrana mogla biti bolja. Poslije nam je sve išlo naopako, a njima je sve išlo dobro. Nedostaju nam i dvojica igrača. Neću kukati, ali Krušlin i Ramljak nam nedostaju jer su defanzivci i donose nam ekstra energiju. Vidjelo se da smo na vanjskim pozicijama energetski pali, mada smo na kraju našli još neku snagu da se može izvučemo, no nismo imali sreće.”..kazao je trener Cedevite nakon utakmice, a prenosi kkcedevita.hr