SAD suparnik u borbi za polufinale.... SP, U17: Hrvatska izborila četvrtfinale…

Hrvatska muška U17 reprezentacija izborila je nastup u četvrtfinalu SP-a u Rosariu (Argentina). U susretu osmine finala svladana je reprezentacija Egipta  68:55. Sjajno otvaranje utakmice naše reprezentacije i prednost 11:2 primorala je izbornika Egipta da već nakon tri minute pozove prvu minutu odmora. Napadački raspoloženi Roko Prkačin, Roko Gizdavčić i Matej Bošnjak podižu prednost na 12 razlike (16:4), a prva četvrtina završava s 9 poena prednosti (20:11).

Egipćani su bolje otvorili drugu četvrtinu i na krilima Youssefa Osame uhvatili rezultatski priključak (22:22). Hrvatska je u prvih pet minuta druge četvrtine ubacila samo dva poena, a primila 11. Zonska obrana Egipta (šut za tricu Hrvatske 1/9) dovela je do potpunog preokreta i prednosti izabranika Fady Rezkalle 24:22. I drugi TO u drugoj četvrtini zvao je naš izbornik nakon kojeg su Ivan Perasović i Bošnjak vratili prednost na našu stranu (31:24).  Prvo poluvrijeme završilo je s prednošću Hrvatske 34:29 nakon što je u zadnjoj seundi Sandro Rašić ubacio tricu.

U nastavku susreta Hrvatska je u trećoj četvrtini stigla do 9 razlike (46:37), a sredinom posljednje dionice raspoloženi Perasović diže prednost na 14 razlike (62:48). U završnici susreta Egipćani nisu imali prilike ugroziti zasluženu pobjedu Hrvatske koju je predvodio Perasović s 22 poena (šut 8/11, 4 sk). Bošnjak je dodao 13 uz 10 skokova. Gizdavčić je ubacio 11, Prkačin 9 uz 5 skokova, a Matej Rudan 8 uz 4 skoka i 5 asista. Kod Egipćana spomenuti Osama je ubacio 17 poena.

Statistika utakmice

Hrvatska će u četvrtfinalu u noći s petka na subotu (01.30) igrati protiv SAD-a koji je veliki favorit u tom susretu, ali sigurno je da se izabranici Damira Miljkovića neće tek tako oprostiti od borbe za medalje.