Premijerni nastup Bosca u HT Premijer ligi... Poraz Bosca od Zadra…

U posljednjoj utamici 1.kola HT Premijer lige Zadar je kao gost u Trnskom svladao Bosco 101:88. Zadrani su opravdali ulogu favorita, a Boscu ostaje saznanje da momčad nije potonula kada je Zadar imao i 23 razlike (90:67).  Lijepo popunjena dvorana u Trnskom vidjela je dobar ulazak domaćina u utakmicu koji je poveo 17:16 u 7.minuti, a sredinom druge četvrtine imao zaostatak minus 4 (35:31). Zadar je bolje završio drugu četvrtinu, a trećoj imao prednost koja mu je jamčila mirniji završetak susreta. U završnici je Bosco serijom 9:0 ublažio poraz.

”Vidi se razlika u kvaliteti jer Zadar dugi niz godina igra ABA ligu. Oni su imali 24 skoka više i tu nismo mogli parirati. Ja se nadam da protiv ekipa koje nisu ABA ligaši se možemo nositi, a danas je jedini zadatak bio da ne padamo energetski i ako utakmica krene nizbrdo. Na kraju smo ublažili poraz, ali nisam zadovoljan kako smo igrali”..kazao je trener Bosca Matija Brkljačić.

Zadar je predvodio Domagoj Vuković s 22 poena i 17 skokova. Kristijan Krajina je dodao 14, a Malcolm Grant 13. Kod Bosca koji u subotu gostuje u Velikoj Gorici Mladen Primorac je ubacio 20 poena, Davis Chavlovich 14, a Antonio Jularić, Jan Palokaj i Stjepan Tešija su dodali po 12.