U 16.kolu Jedinstvene lige... Cedevita poražena u Splitu, Cibona uvjerljiva u Brodu…

Kadeti Cedevite na dvodnevnom gostovanju u Dalmaciji poraženi su Splitu 76:74 u sklopu 16.kola Jedinstvene lige. Zagrepčani su na startu poveli 8:2, a Split je do prednosti stigao u završnici prve četvrtine koju je dobio 21:18. Domaćini su u dva navrata imali po 7 razlike u drugoj četvrtini, a dominirali u trećoj četvrtini u kojoj su preko Šarića, Perasovića i Perkušića došli do 14 razlike (57:43). Cedevita je u završnici utakmice uspijela vratiti rezultatsku neizvjesnost kada je prekod Karla Lukačića i Mateja Bošnjaka izjednačila (74:74). U posljednjoj minuti domaćini su pogodili dva od četiri slobodna bacanja, a Cedevita nije iskoristila svoje napade i dva boda su ostala u Splitu.

Kod “žutih” prvo ime bio je Roko Gizdavčić (22 koša), njemu uz bok bili su Ante Perkušić (18 p) i Viktor Šarić (14 p, 14 sk). Kod Cedevite Bošnjak je ubacio 27, a Rok Radović 24 poena.

”Čestitam Splitu na zasluženoj pobjedi, bili smo u minusu, stizali, došli do neizvjesne završnice. Nisu bili ključni šutevi u posljednjim sekundama, već naša prosuta kontra “tri na dva”. Vesele ovakve utakmice, trebaju nam’‘– rekao je Cedevitin trener Anđelko Matov, a prenosi kksplit.

Cedevita u nedjelju gostuje u Dubrovniku.

Cibona je danas gostovala u Slavonskom Brodu gdje je slavila 97:61 uz 20 poena Lea Menala i 19 Sandra Rašića. Dubrava će u nedjelju ugostiti Bjelovar.