Zagrepčani na omjeru 1-1... Eurokup: Cedevita preko Albe do prve pobjede…

Cedevita je u 2.kolu skupine B 7Days Eurokupa svladala Albu iz Berlina 75:73. U neizvjesnom susretu momčad Sita Alonsa je vodila gotovo cijelim tijekom susreta, a u završnici treće četvrtine imala 9 poena viška (56:47). U posljednje dvije minute Cedevita je ušla s četiri poena viška (72:68). Tada Peyton Siva ubacuje tricu za goste, a nakon što su po jedno bacanje ubacili Cobbs i Lima, a Martin Hermannsson za Albu uslijedila je dramatična završnica u kojoj je Benite ubacio samo jedno bacanje, a u posljednjem napadu produžetak za goste nije pogodio Niels Giffey.

Kod Cedevite Vitor Benite je ubacio 17 poena. Justin Cobbs je dodao 15 poena uz 10 asistencija, Augusto Lima i Filip Krušlin su ubacili po 11 poena Kod Albe 14 poena je ubacio Rokas Giedraitis.

“Sretan sam zbog pobjede. Alba nam je danas zabila 73 poena, a to nije lako jer je Alba momčad koja puno zabija i u prvom kolu protiv Tofaša ubacila je 107 poena. Nismo imali sreće u zadnjih minutu i pol, ali na kraju mislim da smo ipak imali sreće jer su oni promašili zadnja dva šuta iz igre. Alba je, po mojem mišljenju, vrlo dobra momčad u napadu i obrani. Ramljak nam je danas puno donio u igri u obrani. S druge strane, Bell danas nije odigrao tako dobro, a tu sam možda kriv i ja jer sam ga predugo držao na klupi. Međutim, on je prošle utakmice igrao dobro i vjerujem da će već u sljedećoj biti bolji.”..kazao je nakon susreta trener Cedevite Sito Alonso, a prenosi kkcedevita.hr .