Slijedi borba za ostanak u A diviziji... EP, U18 (m): Hrvatska ostala bez četvrfinala…

U četvrtoj (osmina finala) i ključnoj utakmici za raplet na EP do 18.godina u Latviji muška reprezentacija Hrvatske poražena je od Njemačke 73:60 i tako ostala bez četvrtfinala i igrat će za poredak od 9. – 16.mjesta gdje će glavni cilj biti sačuvati ostanak u A diviziji. Hrvatska je dobila prvo poluvrijeme 32:31 nakon što je Njemačka vodila 31:23. U završnici treće četvrtine Luka Šamanić je jedinom svojom tricom zadržao Hrvatsku u rezultatskom priključku (49:44). Nada je kratko trajala jer su Njemci napravili 14 razlike u prve četiri minute posljednje dionice i tako usmjerili utakmicu na svoj mlin.

Skroman šut za tricu (3/23) i 10 skokova manje od Njemačke i nisu mogli donijeti bolji rezultat. Filip Vujčić (15) i Jan Palokaj (13) su bili najefikasniji, a Šamanić je za 12 poena pogodio tek 3 od 16 lopti.

Statistika utakmice

U petak slijedi susret protiv Ukrajine gdje bi pobjedom rješili sve brige oko ostanka. Ukrajinci su u osmini finala teško poraženi od Srbije 121:49.

U četvrfinalu će igrati Francuska – Crna Gora, Njemačka – Srbija, Latvija – Velika Britanija, Rusija – Litva.