U subotu protiv Njemačke... EP, U16 (m): Poraz na startu od Turske…

U Novom Sadu (Srbija) startalo je EP za košarkaše do 16.godina. Hrvatska je u prvom nastupu poražena od Turske 75:70 u utakmici gdje su izabranici Milana Karakaša do same završnice bili u prednosti. Hrvatska je bolje otvorila susret (26:20), a Turska dobila prvo poluvrijeme 36:33. Uz dvije trice Boris Tišme, a nakon poena Roka Prkačina naša reprezentacija je poečtkom posljednje četvrtine imala 11 poena viška (61:50). Turska je uzvratila tricama, a Hrvatska je posljednju prednost (70:69) imala na ulasku u posljednje dvije minute.

Ivan Perasović (21p, 12 sk) i Prkačin (20p, 8 sk) su bili najučinkovitiji kod Hrvatske. Tišma je dodao 10, a treba reći da je Turska imala 18 skokova više, od čega 19 u napadu.