U nedjelju protiv Grčke... EP, U16 (m): Hrvatska preko Njemačke do prve pobjede…

Nakon nesretnog poraza u završnici utakmice protiv Turske muška U16 reprezentacija Hrvatske upisala je prvu pobjedu na EP u Novom Sadu. Izabranici Milana Karakaša večeras su svladali Njemačku 76:64. Odličan ulazak u utakmicu naše reprezentacije koja je dobila prvu četvrtinu 22:10. Raspoloženi Boris Tišma najprije je ubacio tricu za + 15 (41:26) u završnici prvog poluvremena, a dvicu za + 20 (61:41) sredinom treće četvrtine. Do kraja susreta Njemačka nije uspijela ozbiljnije ugroziti pobjedu Hrvatske koja u nedjelju igra protiv Grčke.

Statistika utakmice

Tišma je utakmicu završio s 19 poena, a kvartet visokih igrača učinkom su začinili Matej Bošnjak (17p, 13sk), Roko Prkačin (15p, 4 as) i Ivan Perasović (15p, 6 sk). Filip Paponja je na poziciji organizatora igre imao sedam osvojenih lopti i četiri asistencije.