Klubovi

Litva slavila 63:42... EP: Kadeti upisali drugi poraz…

Kadetska reprezentacija Hrvatske doživjela je drugi poraz na EP u Podgorici. Danas je bolja bila Litva koja je slavila 63:42 u utakmici koja je praktički rješena u drugoj četvrtini. Na početku te dionice Viktor Šarić je izjednačio rezultat (12:12), a onda je Litva serijom 17:1 (tri trice) stigla do prednosti 29:13. Tračak nade pojavio se početkom treće četvrtine kada je Gulin ubacio tricu za minus 8 (40:32), ali više od toga naša reprezentacija nije mogla napraviti.

Litavci su imali 28 skokova u napadu i pogodili 7 trica kao i Hrvatska. Sandro Rašić, Roko Gizdavčić i Matej Rudan su ubacili po 9 poena. Hrvatska u nedjelju igra protiv Srbije koja je danas poražena od Izraela koji jedini ima dvije pobjede.