Svladana Nizozemska... EP: Juniori izborili polufinale B Divizije…

Antonio Jordano protiv Nizozemske (Foto: Fibaeurope)

U četvrtfinalu EP, Divizije B u Tallinnu juniorska reprezentacija Hrvatske slavila je protiv Nizozemske 65:54 i izborila polufinale. Na taj način izabranici Vladimira Anzulovića stigli su na korak od povratka u A Diviziju za što će im trebati pobjeda u polufinalu ili u utakmici za treće mjesto. Prvo poluvrijeme obilježio je mali broj poena i minimalna prednost Hrvatske 27:26. Početak treće četvrtine tricama su otvorili Jordano i Nakić, a najbolji strijelac susreta Domagoj Šarić ubacuje za + 9 (37:28). Nešto kasnije Jordano ubacuje za + 10 (40:30). Nizozemci se nisu predavali i sredinom posljednje četvrtine dolaze na minus 4 (47:43). Tada važnu tricu ubacuje Antonio Jordano, a nakon poena Vrgoča i Drežnjaka naša reprezentacija dolazi do veće prednosti koju je sačuvala do kraja susreta.

”Teška utakmica u kojoj smo zbog njenog značaja ušli nervozno i promašili neke čiste zicere. Kada smo podigli agresivnost u obrani i pokazali svoju igru tada smo stigli do prednosti i pobjede. Krasi nas zajedništvo unutar momčadi i to nas vodi prema konačnom cilju”…kazao nam je Jordano nakon utakmice.

Šarić je utakmicu završio sa 15 poena. Luka Šamanić je dodao 13, a Jordano 11 poena uz 8 skokova. Toni Nakić je dodao 10, a Darko Bajo 7 poena.

Statistika utakmice

U polufinalu u subotu (19.30) Hrvatska će igrati sa pobjednikom susreta Izrael – Danska.