Cibona uvjerljivo izborila Završni turnir Kupa K.Ćosića…

Roko Prkačin debitirao za Cibonu foto: Zvonko Kucelin (aba-liga.com)

Cibona je u utakmici III. kruga Kupa Krešimira Ćosića slavila uvjerljivu pobjedu na gostovanju kod prvoligaša Sonik Puntamike u Zadru. Bilo je 95:55 u susretu u kojem su domaćini kakvu takvu nadu gajili do početka druge četvrtine (19:23). Serijom 17:4 Cibosi su usmjerili utakmicu u mirnije vode i opravdali ulogu favorita. Trener Ivan Velić nije mogao računati na Marka Ljubičića, a raspodijelio je minutažu na sve igrače uoči subotnjeg susreta u ABA ligi protiv Cedevite. Svoje prve seniorske minute upisao je Roko Prkačin koji je za 13 minuta ubacio 5 poena uz 4 skoka. Debitirao je i Roko Rogić (11p, 7 as), a najefikasniji su bili Fran Pilepić (22) i Ivan Novačić (12). Kod domaćina po 10 poena su ubacili Marko Atelj i Eddi Jurjević.

Pobjednici utakmica III. kruga izboriti će nastup na Završnom Final 8 turniru koji će se igrati od 13. – 16.veljače.