Klubovi

Vukovi pobjedom krenuli u HT Premijer ligu... Cibona slavila u Jazinama…

Andrija Ćorić predvodio Cibonu...

Cibona je u posljednjoj utakmici 1.kola HT Premijer lige slavila u Jazinama kod novog člana Premijer lige Jazina 71:66. Konačni rezultat sugerira neizvjesnost koja je viđena u nastavku susreta nakon što je Cibona prvo poluvrijeme riješila u svoju korist 48:24. Samo 23 ubačena poena Vukova u nastvaku susreta nakon što su domaćini serijom 25:7 otvorili treću četvrtinu i stigli na zaostatak 55:49 u 28.minuti. U posljednjih deset minuta viđena je zanimljiva utakmica, a Jazine su svoj vrhunac doživjele na dvije minute do kraja kada je Dino Butorac ubacio za minus 3 (66:63). Tada je tricom uzvratio Josip Bilinovac, a pobjedu potvrdio Andrija Ćorić.

U sastavu Cibone nije bilo Marka Tomasa, a Marin Rozić i Luka Žorić nisu ulazli u igru. Ćorić je s 19 poena bio najučinkovitiji. Bilinovac je dodao 16, a Melvin Cleveland 10. Kod domaćina Marin Zrnić je ubacio 22, a Butorac 18 poena.

Cibonu u subotu očekuje zagrebački derbi ABA lige kada će ugostiti Cedevitu, a samo dva dana kasnije (ponedjeljak) domaćini su Splitu u 2.kolu HT Premijer lige.