Košarkaški klubovi

Vukovi prekinuli niz poraza u ABA ligi... Cibona slavila u Baru…

Cibona je slavila na gostovanju kod Mornara u Baru 82:78 i tako prekinula niz od četiri uzaostopna poraza u ABA ligi. Nakon nešto boljeg početka domaćina momčad Ante Nazora je odličnom igrom u drugoj četvrtini stigla do prednosti 46:39 na poluvremenu. Mornar je bolje otvorio drugo poluvrijeme (48:46), a tricama novog pojačanja Vukova Branislava Ratkovice i Marka Tomasa prednost se vraća na stranu Cibone (58:54). Domaćini su na tri i pol minute do kraja posljednji puta vodili (74:73),  a u završnici pobjedu Ciboni donose Ivan Novačić, Melvin Cleveland i Tomas.

Luka Žorić i Novačić su ubacili po 23 poena, a Karlo Uljarević 10. Kod domaćina Derek Needham je ubacio 24.

“Pokazali smo da polako postajemo tim i sigurno da nam je pobjeda najbolja za samopouzdanje. Iako se protivnik vratio u trećoj četvrtini, mi smo do kraja pokazali karakter i odigrali na tragu dogovorenoga” kazao je između ostalog trener Cibone.