U 8.kolu HT Premijer lige... Cibona poražena u Splitu…

U 8.kolu HT Premijer lige Cibona je poražena na gostovanju u Splitu 70:67. Susret je tricom četiri sekunde prije kraja odlučio Pavle Marčinković. Splićani su bolje otvorili susret i dobili prvu četvrtinu s uvjerljivih 25:9. Cibosi su uhvatili rezultatski priključak sredinom druge četvrtine (27:24) ali na domor ipak otišli s minus 9 (35:26). Leon Jefferson i Marko Ljubičić kreirali su rezulatski egal (48:48) na kraju treće četvrtine. S dvije trice Igora Marića Cibona je povela 56:51, a +5 (63:58) nakon trice Ljubičića imala je i na ulasku u posljednjih pet minuta. Tomislav Gabrić je vratio Split u prednost (67:66), a nakon što je Ljubičić ubacio samo jedno bacanje u posljednjem napadu spomenutu tricu je zabio Marčinković. Cibona nije uspijela šutirati prema košu u posljednje četiri sekunde.

”Mi smo na kraju imali prednost, ali nismo je uspjeli sačuvati. Nismo igrali dobro, ušli smo mekano, bez energije. Split je igrao dobro, borio se za svaku loptu i zasluženo pobijedio” – kazao je nakon susreta trener Cibone Ivan Velić.

Split je predvodio Jamal Cobbins s 20 poena i 17 skokova. Gabrić je dodao 19, a Marčinković 14. Kod Cibone koja je nastupila bez Markote i Bundovića, Marko Ljubičić je ubacio 20 poena. Jefferson je dodao 15 uz 10 skokova, a Josip Bilinovac 14.