Košarkaški klubovi

U posljednjoj utakmici 8.kola HT Premijer lige... Cedevita preko Splita zaokružila uspješan vikend…

U posljednjoj utakmici 8.kola HT Premijer lige Cedevita je svladala Split 74:67 i tako ostala jedina neporažena momčad lige. Sjajna šuterska večer u kojoj je momčad Jure Zdovca pogodila prvih osam trica donijela je veliku prednost (42:21), ali u nastavku su gosti uspijeli smanjiti i u posljenju četvrtinu ući sa samo četiri poena zaostatka. Ipak u završnici utakmice smireniji su bili domaćini koji su stigli do nove pobjede.

Kod Cedevite Roko Ukić i Toni Perković su ubacili po 12 poena, a kod Splita isti broj ubačaja imao je Henrik Širko.

“Čestitam našim momcima na pobjedi, a čestitam i suparničkoj ekipi i treneru. Pokazalo se ono što sam i prije govorio, da igramo s dobrom ekipom i da možeš upasti u probleme ako nisi pravi. Mi smo počeli dobro i ozbiljno. Napravili smo veću razliku, a onda smo izrotirali igrače. Poluvrijeme smo završili kako smo završili. Najgore je kad protivnička ekipa s tricom zatvori poluvrijeme. Mi smo se poslije mučili jer neki igrači nisu bili na utakmici. To je problem u ovoj ligi. Neki igrači misle unaprijed da će se malo odmoriti, a onda ti na kraju Roko mora igrati utakmicu, a on je bio u planu da danas odmara. Razmišljao sam čak da ga ne stavljam u igru, ali se pojavio problem s Cherryjem, koji je osjetio bol. Što se tiče Perkovića, on je tu u sustavu. Kod njega se odmah vidi, kad smo bili na putu desetak dana pa on nije trenirao, čak je dobio i neku kilicu. No, čim je s nama na treningu vidi se njegov napredak.”..kazao je nakon susreta trener Cedevite, a prenosi službena klupska stranica