U drugoj polufinalnoj utakmici PH... Cedevita poražena u Splitu, u subotu ”majstorica”…

U drugoj polufinalnoj utakmici doigravanja Split je svladao Cedevitu 75:66 i izjednačio seriju na 1-1. Treća odlučujuća utakmica igra se u subotu (20.00) u Domu sportova. Splićani su nakon startne prednosti Cedevite 7:0 brzo uhvatili rezultatski priključak, a tricom Matea Kedže dobili prvu četvrtinu 22:21. Zagrepčane nije služio šut za tricu, a boljom igrom u finišu druge četvrtine Luka Katura i Filip Najev odvode Split do prednosti 38:31 na poluvremenu. Kedžo i Goran Filipović drže domaćine na 10 razlike (49:39), a najvećih + 11 (53:42) imali su Splićani u 29. minuti nakon ubačaja Henrika Širke.

Cedevita koja je igrala bez Stipanovića i Krušlina je na ulasku u posljednje tri četvrtine nakon trice Ivana Ramljaka stigla na minus 3 (66:63), a izgubljene lopte Cedevite kaznio je Pavle Marčinović za prvu ovosezonsku pobjedu Splita nad Cedevitom.

Prvi strijelac Splita bio je Marčinković (18 poena), Mateo Kedžo dodao je 17, Goran Filipović 14, a Henrik Širko 10. Kod Cedevite koja je imala 22 izgubljene lopte najbolji je bio Ramljak s 12
poena i 9 skokova, a 12 poena dodao je i Will Cherry.

”Čestitam Splitu na zasluženoj pobjedi. Već duže vrijeme upozoravam moje momke, ali neuspješno. Split se bori, traži slobodnog igrača. Nije slučajno da su od zadnjih osam utakmica dobili sedam. Borim se s igračima da ih uvjerim da možemo izgubiti ako ne daju ekstra napor. Mogli smo izgubiti i onu prvu utakmicu u Zagrebu. Ne mogu razumjeti to podcjenjivanje, pogotovo u prvoj utakmici. Neki su htjeli danas, ali neprihvatljivo je imati 22 izgubljene lopte. Igrali smo s puno egoizma, slabih odluka. Ne tražim izgovor, ali malo smo izgubili ritam zbog brojnih ozljeda” – rekao je nakon susreta trener Cedevite Jure Zdovc., a puno zadovoljniji bio je domaći strateg Ivica Skelin ” Čestitke momcima. Večeras smo se zbilja borili, odigrali pravu utakmicu. Veliko nam je zadovoljstvo što igramo protiv najbolje ekipe u državi, što im već drugu utakmicu dostojno pružamo otpor. Pomoglo je i što dva njihova ključna igrača iz petorke (Stipanović i Krušlin, nap.a.) nisu bili tu. Što se tiče subote idemo rasterećeni. Uvijek idemo na pobjedu, glupo bi bilo reći da idemo u Zagreb izgubiti”